Léto s angličtinou

03.07.2017

Přišla doba dovolených, cestování, děti mají prázdniny a vy trávíte více času spolu. Plánujete společný čas a minuty navíc k procvičování angličtiny už nemáte? Proč nespojit zábavu s dětmi se studiem angličtiny? Zahálet se nevyplácí, učte se spolu a uvidíte, že vás to bude bavit.

Filmy a seriály

Odháníte své děti v průběhu školního roku od obrazovky televize nebo počítače? O prázdninách je naopak nuťte se dívat - nabídněte jim sledování filmů a seriálů v originálním znění. Vám pak stačí jen přisednout a dívat se s nimi. Pokud máte pocit, že nerozumíte a uniká vám smysl, zapněte si anglické titulky, těm českým se však vyhněte.

Pro milovníky knih

Každý nachází zalíbení v něčem jiném. Pokud Vaše děti rády čtou, vyberte jim knihu v angličtině. Jsou-li dobré, mohou sáhnout po titulu, řekněme, v plném znění. Mají-li se ještě co učit, pak je dobré zvolit zjednodušenou četbu. Vybírat lze hned z několika úrovní obtížnosti. Čtěte spolu a nahlas :-), po každé kapitole si zkuste shrnout, co jste se dočetli. Nebo kupte knížek více a po přečtení si je vždy vyměňte. Chcete-li procvičit i písemný projev, pište si čtenářský deník.

Angličtina hrou

Učení hrou má podstatně vyšší účinnost než klasické memorování. Věděli jste, že na trhu je k dostání celá řada her cílených na procvičování anglického jazyka? Třeba například oblíbené pexeso - s dětmi potrénujete paměť a zároveň se naučíte slova z různých tematických okruhů - zvířata, dům, nakupování, město, ... Se staršími a v angličtině pokročilejšími dětmi zvolte stolní hry, díky kterým procvičíte slovesné časy. Hrejte si! Nejenže tím mile překvapíte své děti, ale navíc si i odpočinete.

Jste-li jako rodina aktivní a stále v pohybu, pak se určitě nadchnete pro outdoorové hry. Můžete je rozbalit v parku, na pláži, ale i doma na zahradě, zkrátka všude tam, kde je dostatek místa. Při hraní se hýbete a zároveň zdokonalujete mluvený projev a rozšiřujete svou slovní zásobu. Hoďte kostkou a hra může začít...

Prožijte léto naplno s dětmi i s angličtinou! Radost to přinese jim i Vám.