Důvody, proč je v dnešní době dobré umět anglicky

20.10.2017

Možná váháte, zda pokračovat či se vůbec pouštět do studia cizí řeči anebo třeba přemýšlíte, jaký jazyk si vybrat. Pak si určitě přečtěte následující článek - předem upozorňujeme, že bude mluvit ve prospěch angličtiny, ale s tím se nedá nic dělat. Všechny zmíněné důvody jsou totiž prostě a jednoduše pravdivé.

Všude se domluvíte

Zní to jako klišé, ale je to tak. U angličtiny je největší pravděpodobnost, že naleznete někoho, kdo umí alespoň její základy. Na letištích, v hotelech, v aplikacích či v manuálech a pláncích téměř vždy najdete překlad do angličtiny. A jaká věta následuje po tom, co zjistíte, že váš protějšek nemluví stejnou řečí, jako je vaše mateřština? Téměř vždy následuje fráze Do you speak English?

Angličtina je jednoduchá

Samozřejmě, učení bolí vždycky, ať je látka těžká nebo ne, ale angličtina jako taková rozhodně patří mezi ty jednodušší jazyky. Podstatná jména se neskloňují jako v češtině, nemusíte znát rod slova jako v němčině, a dokonce se nemusíte učit novou abecedu, jako je tomu třeba v ruštině nebo dokonce nové znaky, jako je tomu v případě, že chcete proniknout do tajů čínštiny nebo japonštiny.

Dostupnost a množství materiálů

Myslím, že se tomu nikdo nebude divit, když uvedu, že nejvíc učebnic, CD, studijních materiálů, manuálů, videí i písniček existuje v angličtině. Pokud se rozhodnete pro studium angličtiny, budete mít opravdu z čeho vybírat. A není lepší pocit, než když poprvé porozumíte obsahu vaší oblíbené písničky.

Jazyk předávání informací

Na světě je přes 4 miliony anglicky psaných článků, zatímco v češtině je to něco přes dvě stě tisíc. Pokud budete chtít hledat informace, z kvalitních encyklopedií, knih i online článků si je prostě budete muset přeložit. Pokud se dorozumíte anglicky, budete mít daleko větší možnost získat objektivní informace všeho druhu.

Angličtina se očekává

S tím žádný jedinec nic nenadělá. Alespoň základní dorozumívací dovednosti v angličtině se očekávají od většiny pozic a pokud se domluvíte bez problémů, může to být právě tou výhodou, která vás posune k vysněné pracovní pozici.